Latviski По русский In English
  Nu jau par tradīciju kļuvušā daiļrunātāju festivāla goda viesis ir Haralds Sīmanis - viens no Latvijas savdabīgākajiem talantiem, viņa īpašo balss tembru nevar sajaukt ne ar vienu citu, viņa balss diapazons sasniedz gandrīz četras oktāvas.. Viņš ir pilnīgs autodidakts, kurš ļoti labi pārzina mūzikas teoriju. Pats sevi Haralds sauc par dziesminieku. Visa Haralda mūzika — gan dziesmas, gan instrumentālā un ērģeļmūzika — ir paša radīta un atskaņota. H.Sīmaņa muzikālais lauciņš ir folk mūzika. Viņš ne tikai izpilda dziesmas, bet ir arī daudzu skaistu dziesmu autors. Savu unikālo izpildījumu papildinot ar akustiskās ģitāras spēli, mākslinieks skanējumu paceļ citās virsotnēs un rada patiesi saviļņojošu sajūtu gammu. Vislatvijas atpazīstamību H.Sīmanis iegūst 1980. gadā, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpilda savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķiras no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts Latvijas televīzijā. Astoņdesmito gadu sākumā viņš darbojas profesionālajos Filharmonijas kolektīvos "Tip Top" un "Lāčplēsis", tomēr pēc dažiem gadiem izvēlas muzicēt individuāli. H. Sīmanis visbiežāk muzicē viens, uzstājoties baznīcās, kur ir iespēja izmantot ērģeles. Pēdējos gados viņam ir izveidojusies sadarbība arī ar Ievu Akurateri un citiem mūziķiem.

 Festivāls ir iemīļots jauno dzejnieku vidū ar savu nepiespiestību un dodot iespēju vārda brīvībai. Daudzi jaunie dzejniekiem tiek dota iespēja runāt savu dzeju plašākas auditorijas priekšā, atraisot personību un individuālo izaugsmi.
  Dzejas lasījumus sniedz Matīss Šteinerts -jauns, intelektuāls jaunietis, daudzsološs arhitekts, mākslinieks. Darbojies "ITS Laiva"(radošu eksperimentu laboratorija)
ITS „Laiva” sastāvā ir jauni, radoši cilvēki, kurus vieno vēlme veidot teātri, kas rodas aktīvā dialogā ar skatītājiem.
  Skatītājiem nu jau zināmais un simpātijas iemantojušais jaunais dzejnieks, mūziķis un kultūras akadēmijas students Valts Vilemsons vēlreiz priecē publiku ar savu spēcīgo dzeju.
  Festivālā uzstājas daudzi jaunie dzejnieki, veidojot dzejiski vizuālo teātri. To vidū Sintija Vindela -16.gadus jauna jauniete no Alūksnes ,festivālā Palaid muti uzstājas jau otro reizi.

Komentāri (0)  |   Skatīts: 3115x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ